​تفاوت بازسازی و نوسازی

هر بنا یا ساختمانی ، که از نظر قدمت ساخت و نوع ساختار آن ضعیف است و یا عمر زیادی از آن میگذرد ، خواه نا خواه نیازمند و مشمول بازسازی خواهد بود. فرقی نمی کند که بازسازی منزل یا آپارتمان باشد یا بازسازی مطب و محیط اداری.

از جمله عواملی که کارفرمایان را نیازمند به بازسازی ساختمان های خود از قبیل مسکونی، اداری، تجاری و درمانی میکند میتوان به دلایل زیر اشاره کرد :

1- بالا بردن امنیت و استحکام سازه
2- ایجاد تغییرات با توجه به نیازها در نقشه ساختمان
3- تعمیرات زیر ساخت های تاسیساتی
4-  تغییر کاربری ساختمان
​​​​​​​5- زیبا سازی

چرا بازسازی؟!

​نوسازی ساختمان

​نوسازی به مواردی تلقی میشود که ساختمان در اصطلاح صفر محسوب میوشد و شاید بتوان واژه زیبا سازی را برای آن تعریف کرد. در این موارد اسکلت و زیر ساخت های ساختمان هیچ تغییری داده نمیشود و صرفا مسئله تزیینات و بهینه سازی کیفی ساختمان مطرح میشود.

​نوسازی ساختمان مواردی از قبیل طراحی و اجرای کناف ، طراحی و اجرای کابینت و کمدها ، نقاشی ، نصب پوستر ، کاغذ دیواری و سایر مواردی که مربوط به تزیینات داخلی ساختمان میباشد را  در بر میگیرد.

تفاوت عمده بازسازی و نوسازی در چیست؟

واژه های بازسازی و نوسازی ساختمان کلماتی بوده که همیشه در کنار هم استفاده می شده اما مهمترین تفاوت آنها این است که هر کدام به صورت جداگانه به نیروهای متخصص نیاز دارند. 

فرآیند بازسازی ساختمان در شیراز نیازمند نیروهای متخصص و کار بلد میباشد. بازسازی ساختمان یک موضوع کاملا تخصصی و جداگانه از بحث دکوراسیون و زیبا سازی می باشد چون با زیر ساخت های اصلی ساختمان سر و کار دارد و کوچکترین اشتباه در محاسبات میتواند برای کارفرمایان گران تمام شود.

برای بازسازی های کلی ساختمانی چه در شیراز و چه در سایر شهرها، از وجود مشاوران و متخصصان کمک بگیرید تا علاوه بر اطمینان از زیر ساخت های سازه ای ، مشمول هزینه ها و خرج تراشی ها در پروژه بازسازی خود نشوید.

استودیو طراحی معماری ساوا

دپارتمان تخصصی طراحی ، بازسازی و نوسازی ساختمان در شیراز

0912040217

معالی آباد ، مجتمع گاندی ، پلاک 46