طراحی دکوراسیون داخلی

چرا طراحی دکوراسیون داخلی مهم است؟

در طراحی دکوراسیون داخلی چه اصولی باید رعایت شود؟

نقش طراحی سقف در طراحی دکوراسیون داخلی

چگونه با کمترین هزینه ، دکوراسیون داخلی خانه خود را تغییر دهیم.

بدون شک طراحی دکوراسیون داخلی، اصول و قوانین خاص خود را دارد که این اصول جنبه علمی دارد و برای رسیدن به یک فضای داخلی ایده آل علاوه بر سلیقه، اصول علمی طراحی داخلی نیز باید رعایت شود.
اولین قدمی که طراح برای رسیدن به یک طراحی داخلی ایده آل نیاز دارد، چیدمان فضاست. چیدمان فضا معمولا به نحوه دسترسی فضاها نسبت به یکدیگر، میزان نور طبیعی در فضا و فرم فضا بستگی دارد.
پس از به نتیجه رسیدن در مورد چیدمان فضا، موضوع انتخاب سبک مطرح می شود. سبک های معماری داخلی بسیار متفاوت و متنوع هستند و چنانچه تصمیم دارید فضایی متناسب با روحیات خود داشته باشید حتما باید شناخت عمیقی نسبت به سبک طراحی دکوراسیون داخلی خود داشته باشید. طراحان دکوراسیون داخلی میتوانند بهترین مشاور برای شما باشند تا بتوانید سبک مورد نظر خود را در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب کنید.

​معمولا ارتفاع سقف در ساختمان ها در اندازه های مختلف اجرا میشود. طراحی مناسب سقف در اکثر مواقع میتواند معایب سقف از جمله کوتاه بودن سقف را بپوشاند.
امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی با به کارگیری ابزار های سبک در سقف مانند گچبرک ( کناف ) علاوه بر اینکه میتوان طرح های متنوع را پیاده سازی کرد، میتوان با به کار گیری سیستم مناسب نورپردازی در این نوع سقف ها به یک نور پردازی کلی کنترل شده در فضاهای داخلی رسید. در طراحی دکوراسیون داخلی ، استفاده از سقف هایی از جنس گچبرک ( کناف ) علاوه بر اجرای سریع و دسترسی آسان ، میتوان به عایق بودن و کاهش مصرف انرژی و همچنین مسیری مناسب برای تاسیسات ساختمان اشاره کرد.
در سالیان گذشته در طراحی دکوراسیون داخلی و برای تزیینات سقف ، از متریال رابیتز و گچ استفاده میشد که به دلیل وزن بالای سقف و هزینه های بالا به نوعی منسوخ شده است.

​کلیه تصاویر مربوط به پروژه های اجرایی استودیو معماری ساوا می باشد.

یکنواخت زیستی همیشه برای انسان ها امری کسل کننده بوده است. این امر در محل سکونت یا محل کار نیز بسیار ملموس است. برای رسیدن به تنوع در مکان هایی که بیشترین زمان را در آن میگذارانیم، حداقل تغییراتی که هیچ هزینه ای هم در بر ندارد تغییر چیدمان فضاست که امری بسیار رایج است.
اما راه کارهایی نیز وجود دارد که میتوان با هزینه هایی ناچیز تغییرات بسزایی در مکان مورد نظر به وجود آورد؛ مثلا :

1- بخش کوچکی را به فضای سبز اختصاص دهید. میتوانید از گلدانهای کوچک آپارتمانی در این مورد استفاده کنید یا حتی بطری ها و شیشه ها خالی را تبدیل به گلدان کنید.
2- با تغییر پارچه کوسن های مبل، کمی تغییرات در فضای نشیمن به وجود بیاورید.
3- در بخش فضای تلویزیون ار قاب عکس های کوچک خانوادگی استفاده کنید. این امر علاوه بر زیبایی ، حس صمیمیت در خانواده را القا میکند.
4- به فضا آینه اضافه کنید.
5- لوازم و ظروف قدیمی را در معرض دید قرار دهید.
6- در صورت وجود کتابخانه در فضای شما ، آنها را بر اساس زنگ چیدمان کنید.
7- چراغ ها و منابع نوری را به روز رسانی کنید.

و در آخر نیازی نیست از لوازم گران قیمت و برند استفاده کنید. از ارزان فروشی ها میتوانید برای خرید و تهیه لوازم دکوری استفاده کنید.

​​رنگ ، عنصر حیات بخش در طراحی دکوراسیون داخلی

​​اصولا نقش رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. رنگ از جمله عناصری است که تاثیر خود را همیشه در طراحی دکوراسیون داخلی به گونه های مختلف گذاشته است. یادتان باشد حتما قرار نیست در طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار همیشه از المان های معماری استفاده شود. شما با شناخت تناسب رنگ ها و کاربری فضا میتوانید با کمترین هزینه به دکوری ایده آل برسید. بیشترین تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی مربوط به تم رنگی کف سازی و سقف می باشد. در انتخاب متریالی که برای پوشش کف در نظر میگیرید هر چه از رنگ های روشن تر استفاده کنید فضا را بزرگتر نمایش خواهید داد. در طراحی دکوراسیون داخلی در نظر داشته باشید که چنانچه از کف سازی رنگ های روشن استفاده میکنید لوازمی مانند مبل ، فرش ، میز و غیره در حالتی باشد که از لحاظ رنگ مکمل کف سازی باشد تا فضایی پویا و گیرا را تجربه کنید . همچنین اگر میخواهید سقف فضای مربوطه کوتاه به نظر نرسد از رنگ های سفی یا استخوانی بهره بگیرید.